Електронна печатка, КЕП для ПРРО від «Вчасно.КЕП»
Згідно з Законом України №128, всі фізичні особи-підприємці (ФОП) платники єдиного податку 2, 3 та 4 групи, які приймають оплати від покупців у готівковій або безготівковій формі через платіжні засоби, зобов’язані зареєструвати РРО або ПРРО.
З 1 серпня 2020 року в Україні офіційно дозволено користуватися програмними РРО замість класичних кас.
Програмні РРО дали можливість українському бізнесу адаптуватися до змін у законодавстві. З ПРРО спрощуєється подання звітності в рітейлі — не потрібно встановлювати і обслуговувати традиційні касові апарати.
Особливо актуальний КЕП (ЕЦП) для ФОП — щоб підприємець просто й зрозуміло управляв касами, відповідно до вимог органів контролю.
Підпис касира та печатка ПРРО: в чому різниця?
Використовуючи КЕП касира або печатку, працівник зможе:
- реєструвати електронні чеки на сервері ДПС
- надсилати фіскальні звітні чеки (Z-звіти)
- здійснювати розрахункові операції під час відкриття і закриття змін
- формувати видаткові чеки під час повернення товару
- формувати чеки сторнування
КЕП для ФОП, підпис касира чи печатка ПРРО: що обрати?
Одна печатка на всі ПРРО може використовуватися, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів (“самокаси”, автомати тощо).
Якщо при використанні ПРРО задіяні касири, то для кожного такого ПРРО необхідно створити окрему печатку. А щоб спростити контроль над операціями (наприклад, знати, який із касирів видав конкретний чек), можна видати кожному окремий Підпис касира.
Тобто, якщо підприємець залучає касирів, йому доступні наступні варіанти: зробити окремо на кожного з них КЕП (він же підпис касира) або зробити печатку на все підприємство.
Якщо у вас одна зареєстрована господарська одиниця і ви самі виступаєте в ролі касира, достатньо електронного ключа КЕП для ФОП. Обрати замість ключа печатку для себе підприємець не може.
Аліна Пономаренко, податкова консультантка «Вчасно.Каса»